DAVETLİ KONUŞMACILAR

 

  Prof.Dr. Melvin A. Pascall, Gıda Bilim ve Teknolojisi Bölümü, Ohio State Universitesi, ABD.

Dr.Pascall,  yüksek lisans ve doktora derecelerini Ohio State University Gıda Bilimi ve Teknolojisi Bölümü’nden sırasıyla 1991 ve 1995 yıllarında aldı. 1997-2002 yılları arasında Gıda ve İlaç Dairesinde (FDA, ABD) çalıştıktan sonra 2002 yılından itibaren Ohio State University’de çalışmaktadır. Gıda ambalajları, Aktif Ambalajlama ve raf ömrü, yenilebilir ambalajlar, polimerik ambalajlar gibi konulularda çalışmaları bulunmaktadır. Dr. Pascall’ın şu ana kadar 61 adet SCI kayıtlı uluslararası bilimsel dergilerde yayınlanmış makalesi ve bu bilimsel yayınlarına yapılmış 962 atıfı (h-index:19), yayınlanmış 1 kitabı, 12 kitapta bölüm yazarlığı bulunmaktadır. Dr. Pascall 5adet SCI kayıtlı uluslararası bilimsel dergilerde editörlük-baş editörlük yapmaktadır. Dr. Pascall, yürüttüğü bilimsel çalışma ve projelere ilaveten Eastman Chemicals, Crown Technologies, Blue Chip Group of Companies, SUPERB Sealing Solutions, MicroShield 360, PPG Industries, Birchwood Farms, GuRoux Brands Company gibi şirketler ile ortak projeler tamamlamış ve yürütmektedir. Kendisine ait 4 det patenti mevcut olup halen Ohio State University’de çalışmaktadır.

Jean-François GERARD | Institut National des Sciences Appliquées de Lyon

Dr.Gerard,  yüksek lisans ve doktora derecelerini “Institut National des Sciences Appliquées de Lyon”da Malzeme Mühendisliğinden’nden sırasıyla 1980 ve 1985 yıllarında aldı. Aynı kurumda Makromoleküler Malzemeler Laboratuvarı ve Polimer Malzemeler Enstitüsü Müdürlüğü, Satt Pulsays Teknoloji Transfer şirketi direktörlüğü “Programmes de recherche de France 2030 ‘Recycling, Recyclability & Re-Use of Materials’ (50M€)” programının Direktörlüğü, “Industrial Renewal” Komite üyeliği, Centre national de la recherche scientifique (CNRS)’de Industry Mirror Group Başkanlığı, Avrupa Polimer Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkanlığı görevlerini yürütmüştür. Dr. Gerard; Polimerik Malzemeler, Polimerik kompozit ve nanokompozit malzemeler, polimerlerin işlenmesi, hidrojeller, Bitümen gibi kollaidal süspansiyonlar konularında çalışmaktadır.  Dr. Gerard’a ait 26 patent, 301 yayımlanmış makale, 7749 atıfı, h-indeksi: 52, 11 yayımlanmış kitap ve/veya kitapta bölümü bulunmaktadır. Dr. Gerard’ın  Airbus/Eads Iw, Astrium St/Safran L./Ariane, Arkema, Bbraun, Cea, Cytec, Dow Chem. (D, Nl), Dow Cornıng, Eiffage, Elf, Ivw, Mermet, Michelin, Plastic Omnium, Owens-Corning Fiberglass, Psa, Radiall, Rhodia/Olvay/Siensqo, Rossignol, Safran, Seb/Tefal, Schneider, Solvay, Saint-Gobain, Soprema, Total, Vencorex, Volvo, Wacker Chem.  ile çalışmalar yapmış veya yapmakta olup halen “Institut National des Sciences Appliquées de Lyon”da çalışmaktadır.

 Vadims Bartkevics, University of Latvia 

Dr. Bartkevi?s,  yüksek lisans ve doktora derecelerini “University of Latvia”da Analitik Kimya alanında sırasıyla 2000 ve 2005 yıllarında aldı. Halen aynı üniversitede Profesör olarak çalışmaktadır. Dr. Bartkevi?s, Gıda Güvenliği Enstitüsü’nde (Institute of Food Safety, Animal Health and Environment “BIOR”, Riga, Latvia ) Kimya Laboratuvarları Birim Başkanı olarak çalışmaktadır. Scopus verilerine göre 175 yayınlanmış makalesi bulunmakta ve H indeksi 32 olan Dr. Bartkevi?s, gıda ve gıda ile temas eden malzemelerin analizleri, bu konuda yeni tekniklerin geliştirilmesi gibi konularda çalışmakta olup, uluslararası dergi editörlüğü ve  7 adet patenti bulunmaktadır. Dr. Bartkevi?s, halen Gıda Güvenliği Enstitüsü’nde (Institute of Food Safety, Animal Health and Environment “BIOR”, Riga, Latvia ) ve “University of Latvia”da çalışmaktadır.

 

PETKIM Petrokimya Holding A.S.

Dr. Mevlüt Çetinkaya Anakara’da doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesinde Doktorasını tamamladı. 1982 Yılından bu yana Petkim’de çalışıyor. Socar Türkiye Rafineri PETROKİMYA iş birimi Pazarlama Müdürü olarak görev yapmaktadır. Çeşitli bilimsel araştırma ödüllerine sahip Mevlüt Çetinkaya’nın kitap ve makaleleri bulunmaktadır. Plastik Sektörü Sivil Toplum Kuruluşları ve Ege İhracatçılar Birliğine Yönetim Kurulu Üyelikleri yaptı. Ege Üniversitesinde 46. Madde kapsamında “Sanayi Ekonomisi” dersi vermektedir. Küresel ve Türkiye ekonomisi, Sürdürülebilirlik, Döngüsel ekonomi, kimya, plastik ve petrokimya alanlarında çalışmalar yapmaktadır.

Dr. İbrahim SÖYLEMEZ

Meltem Kimya

Hamdi YAZIR

PAGEV

Cesur ÇAÇA

PAGEV

Fahri ÖZER

Süper Film

Prof.Dr. Hidayet MAZI

Gaziantep Üniversitesi

Doc. Dr. Sibel BAYIL OĞUZKAN

Gaziantep Üniversitesi

Elçin OĞUZHAN

Ravago Petrokimya


ANAHTAR KELİMELER

Polimer

Geri Dönüşüm

Polimer Endüstrisi

Malzeme Bilimi

Polimer Uygulama Alanları

Malzeme Kimyası

 

BİZE ULAŞIN

   info.iscmp@gmail.com

   polimerkongresi